Helloo, it’s me again!  Olen jälle tagasi rääkimas fotograafia teemadel. Tänaseks teemaks mõtlesin, et kirjutaks midagi mulle eriti südamelähedast. Nimelt eneseportreed ehk self-portrait. Mis need siis täpsemalt on? Self portrait on üldiselt eneseportree kunstnikust, kuid fotograafia maailmas on see rohkem olukord, kui fotograafil puudub modell, aga on tuju pilti teha. Siis oledki iseenese modell ja fotograaf. Ma olin fotograafiaga alustades sageli olukorras, kus ma ei tundnud end mugavalt kedagi tundmatut välja tassida, et oma hulle ideesid ellu viia, seega hakkasin iseenda modell olema.

 

Igatahes teema juurde minnes, arvestades praegust olukorda maailmas, kus me ei tea, kas homne päev või lähimad paar kuud on Eestis viiruse tõttu jälle piirangud, siis on hea hakata mõtlema, kuidas iseennast modellina kasutada. Seega, miks mitte võtta ette projekt, millega panna ennast proovile, juhendades iseennast ja luues endast häid fotosid. Ma ütlen ausalt, see pole igaühe teema ja mõne inimese jaoks võib see olla basic knowledge, aga samas eksisteerib alati inimesi, kes pole selle teemaga kursis ja ei tea absull kuidas ja mis.

Kuidas ma siis endast pilte teen? Ma ütlen, et see on lihtne, kuigi enamus ajast tahaks ma oma kaamera aknast välja visata – närvi ajab, et olen jälle fookusest väljas.

Asjad, mida enda pildistamiseks vaja on: kaamera, statiiv (või tasane pind), pult/telefon või kaamera timer. 

Pro tip #1: Kui sul puudub kaameral wifi võimalus siis on hea viis fookuse paika saamiseks manuaal fookuse peal pildistada ja panna fookus paika enne, kui ise kaamera ette astud. Ma olen pidanud seda raskel teel õppima, kui nägin pildiga täiega palju vaeva ja pilt jäi fookusest välja.

Tegelikult ega siin midagi muud polegi, nüüd vaja lihtsalt pildistama hakata. See on minu arvates see lõbus osa, kus saab oma loovat poolt kasutada ja mõelda välja lahedaid setupe.

Pro tip #2: keskkond annab pildile ülimalt palju juurde, ehk sea end mõnda looduslikult ilusasse kohta või kui sellist kohe ei leia, otsi mõni tühi valge sein, et taust ei oleks liiga distracting.

 

Ma isiklikult olen suur looduses pildistamise fänn. See on tihti hea challenge mu enda jaoks ja sageli mind vaadatakse kui hullu, aga ongi hea. Tuleb saada sellest ebamugavast tundest üle (ma ütlen seda sellise lihtsusega, kuigi reaalsus on see, et ma enamus aega olen sellistes olukordades nii kohutavalt ärev).

Pro tip #3: naturaalne valgus on su parim sõber. Kui sa niigi teed endast pilti ja proovid olla modell, siis viimane asi mille pärast oleks veel vaja muretseda on valgus pluss naturaalne valgus.

 

Variante on nii palju, kuidas endast pilte tihe. Alati ei pea ise olema kaamera ees, saab ka olla kaamera taga ja teha pilt peegeldusest, lisada loomingulisust. Allpool ka üks näide, kuidas ma andsin pildile natuke moodi juurde lihtsalt vaiba ja taimedega, mis ei ole mul tavaliselt peegli ees.

 

Carolina Blogi Eesti Fotograafid

Minu üheks uueks lemmik pildistamise viisiks on drooni kasutamine. Sellega on eelis, et näed pmst kuidas mis on ja saad vastavalt sättida. Ma pole muidugi väga palju seda meediumit edasi uurinud kui ainult ülevalt alla piltide poolest, kuid pidevalt üritan leida ka uusi kihvte viise, kuidas drooni eneseportreede jaoks kasutada.

Võiksin jääda pikalt ja laialt sellest teemast rääkima, kuid kui oled fotograaf, siis eks see teema ole suhteliselt enesestmõistetav. Ma loodan, et äkki suutsin kedagi natuke inspireerida midagi uut proovima.

0
    0
    Sinu korv
    Su ostukorv on tühiTagasi poodi