Vaatamisväärsused Hiiumaal

Vaatamisväärsused Hiiumaal – Hiiumaa on suuruselt teine saar Eestis, mis asub Läänemere kaldal. Saar on tuntud oma looduse poolest ja seal on palju tegevusi nii turistidele kui ka kohalikele. Hiiumaa on ilus saar, mis pakub palju tegevusi ja vaatamisväärsusi. Saar on tuntud oma looduse, ajaloo ja kultuuri poolest ning seal on alati midagi teha. Külastades Hiiumaad, saate nautida saare rahulikku atmosfääri, loodust ja kohalikku eluviisi. Saar on ideaalne koht puhkuseks, looduses puhkamiseks või lihtsalt aja veetmiseks ära. Hiiumaa on koht, mis pakub tegevusi nii perega reisijatele kui ka neile, kes soovivad lihtsalt looduses aega veeta. Ükskõik, milliseid on Sinu lemmiktegevused, Hiiumaa on kindlasti koht, mis pakub seda kõike. 

vaatamisväärsused hiiumaal

Mida teha Hiiumaal?

 1. Käia randades: Hiiumaal on mitmeid kauneid randu, kus saab päikesepaistelistel päevadel ujuda ja päikest võtta. Mõned populaarsemad rannad on Liivalauka rand, Mangu rand, Luidja liivarand, Ristna rand.

 2. Tutvuda saare ajalooga: Hiiumaa on rikas ajalooliselt, ja saarel on mitmeid vaatamisväärsusi, mis räägivad saare ajaloost. Näiteks on saarel Kõpu tuletorn, mis on üks vanimaid tuletorne Eestis.

 3. Käia looduses: Hiiumaa on tuntud oma looduse poolest ja saarel on palju võimalusi looduses ringi liikuda. Saar on täis matkaradu, millest mõned populaarsemad on Kärdla-Tõrvanina matkarada ja Rebastemäe matkarada.

 4. Osaleda erinevatel festivalidel: Hiiumaa on tuntud oma mitmekesiste festivalide poolest. Näiteks Hiiu Folk, Sõru Jazz ja Tuulekala festival.

 5. Tutvuda kohalikega: Hiiumaa on väike saar ja seal on väga head suhted kohalike vahel. Osaledes erinevatel üritustel ja kohtades, saab tutvuda kohalikega ja saada teada rohkem saarest ja selle elustiilist. Kohalikud on üldiselt väga sõbralikud ja avatud, ning nad on alati valmis jagama oma teadmisi ja kogemusi saarega seotud teemade kohta.

 6. Osaleda loodusturismi tegevustes: Hiiumaa on tuntud oma vaatamisväärsustest ja seal on palju tegevusi, mis võimaldavad neid nautida. Näiteks naudi mereäärset jalgrattasõitu, purjetamist või vaatle linde.

 7. Tutvuda saare linnadega: Hiiumaa on üsna väike saar, kuid seal on mitmeid linnu, mis on väärt külastamist. Käia linnades nagu Kärdla, Emmaste või Tahkuna ja nautida kohalikku eluviisi ja kultuuri.

 8. Püüda kala või osaleda kalandusretkedel: Hiiumaa on tuntud oma kalapüügi traditsioonide poolest, ja saarel on palju võimalusi kalapüügiks. See on suurepärane võimalus proovida kohalikku kalatoitu ja nautida merd.

 9. Tutvuda saare ajalooliste vaatamisväärsustega: Hiiumaa on rikas ajalooliselt ja saarel on mitmeid vaatamisväärsusi, mis räägivad saare ajaloost.

 10. Tutvuda kohaliku käsitööga: Hiiumaa on tuntud oma käsitöö traditsioonide poolest, ja saarel on palju võimalusi tutvuda kohaliku käsitööga. Käsitööpoodidest saab osta unikaalseid käsitööesemeid nagu näiteks kudumid või käsitööriided.

vaatamisväärsused hiiumaal

Lõpetuseks

Igaüks avastab Hiiumaad enda moodi. Kogu Hiiumaa ilu ei ole võimalik ühte postitusse lisada, mine õue ja veel parem vaatamisväärsuseid Hiiumaal avastama! Vaata ka lähemalt, milliseid pilte Hiiumaalt meie fotograafid teevad. Kui Sul tekkis soov meie blogi täiendada, siis võta meiega ühendust siit.

Kui lisad pilte oma Instagrammi, siis kasuta meie #oleneestifotograaf ja #eestifotograafid. Nende seast valime välja pildid meie Instagrammi. Stay tuned! 😉

0
  0
  Sinu korv
  Su ostukorv on tühiTagasi poodi