Läti vaatamisväärsused

Siit leiad Läti vaatamisväärsused linnadest kuni looduse külastamiseni. Meie lõunanaabrite juures leiavad kõik enda jaoks midagi erilist. Vaadake iidsed losse, matkades mõõda kauneid orge või lõõgastuge spaades, linnades või avastage Lätimaad pikkadel randadel.

läti vaatamisväärsused

Riia

Balti riikide suurim ja põnevaim linn Riia inspireerib Sind. Riias on gooti stiilis katedraalid ja kirjeldamatu ehtne juugendstiil, maailmatasemel hüpsterlikud kohvikud ja restoranid rikkaliku  menüüga – kuid see ei ole veel kõik, mis muudab Riia suurepäraseks puhkuse nautimise kohaks. Riia vanalinn on kantud UNESCO maailma kultuuri- ja looduspärandi nimekirja. Riias elab üle 600 tuhande inimese, mis teeb sellest Balti riikide suurima linna. 

Rundale loss ja muuseum

Õige kirjapildiga Rundāle loss, mida nimetatakse sageli ka Baltimaade Versailes lossiks, mis võimaldab tunda selle aja säravust  ja hiilgust. Francesco Rastrelli on suurepärase baroki ja rokokoo-tüüpi meistriteose arhitekt.

Jurmala

Kiviviske kaugusel Läti pealinnast Riiast asub Jurmala, mis on mereäärne kuurort ega sarnane teistega. Otsidel meelelahutust, siis tuleks minna näiteks mere randa. Ainulaadses spaas, kus on mullivannid ja massaažid, saate nautida enneolematut puhkust.

Samuti on Jurmala ka suurepärane koht looduse nautimiseks, kõndides männimetsas võite imetleda ekspressiivseid puidust suvilaid.

läti vaatamisväärsused

Turaida muuseum

Traditsiooniderikas ja kõige sobivam koht kogeda Sigulda lähedal asuvat Turaida muuseumi. Turaida, tõlkides poeetiliselt liivi keelest, tähendab “Jumala aed”.

Saate tutvuda keskaegse lossi ja selle muuseumidega, uurida esivanemete ameteid ja nautige kauneid vaateid Gauja (Koiva) orule.

 

Gauja (Koiva) rahvuspark

Gauja rahvuspark loodi 1973. aastal. See kaitseb üle 90 ha suurusel alal Koiva ürgoru lõiku. Gauja rahvuspark sobib loodust nautivale inimesele ideaalselt, et olla loodusega kooskõlas. Saate nautida arvukaid matkaradu, tutvuge põnevate keskaegsete lossidega või naudi bobisõidurajal sõitmist,  lennates vertikaalses tuuletunnelis ja teisi üritusi.

 
läti vaatamisväärsused

Lõpetuseks

Igaüks avastab Läti vaatamisväärsuseid enda moodi. Lätimaal on avastada palju rohkem kui ühte blogi postitusse saab lisada. Vaata ka lähemalt, milliseid pilte Lätist meie fotograafid teevad. Meil on ka teine blogi kust saab lugeda, mida teha väljaspool Baltikumi. Kui Sul tekkis soov meie blogi täiendada, siis võta meiega ühendust siit. 

Kui lisad pilte oma Instagrammi, siis kasuta meie #oleneestifotograaf ja #eestifotograafid. Nende seast valime välja pildid meie Instagrammi. Stay tuned! 😉

0
    0
    Sinu korv
    Su ostukorv on tühiTagasi poodi