Mida teha Tartus?

Mida teha Tartus? Eesti suuruselt teine ​​linn Tartu on võluv ja ajalooline sihtkoht, mis pakub palju vaatamis- ja tegevusvõimalusi. Ükskõik, kas olete huvitatud linna rikkaliku kultuuripärandiga tutvumisest või lihtsalt vabas õhus, leidub Tartus midagi igaühele. Siin on vaid mõned paljudest asjadest, mida saate seda kaunist linna külastades kogeda.

mida teha Tartus
 1. Külastage Tartu vanalinna: Tartu vanalinn on üks linna maalilisemaid piirkondi oma munakivitänavate, värviliste hoonete ning võluvate kohvikute ja restoranidega. Jalutage läbi vanalinna ja imetlege kaunist arhitektuuri, sealhulgas ikoonilist Tartu raekoda, mis pärineb 17. sajandist.
 2. Tutvu Tartu Ülikooliga: 1632. aastal asutatud Tartu Ülikool on Eesti vanim ülikool ja üks vanimaid Põhja-Euroopas. Tehke ringkäik ülikoolis ja imetlege selle peahoone, Toomkiriku ja botaanikaaia kaunist arhitektuuri.
 3. Külastage Tartu mänguasjamuuseumi: see ainulaadne muuseum on pühendatud mänguasjade ja mängude ajaloole ning on lõbus ja interaktiivne kogemus igas vanuses külastajatele. Muuseumis on suur kollektsioon erinevatest ajastutest ja kultuuridest pärit mänguasju ning interaktiivseid eksponaate, mis võimaldavad külastajatel mängida ja katsetada erinevaid mänge ja mõistatusi.
 4. Jalutage botaanikaaias: Tartu Ülikooli botaanikaaed on üks Euroopa vanimaid ning seal on lai valik taimi ja lilli kõikjalt maailmast. Jalutage läbi aia ja imetlege kauneid õitsenguid ja rohelust või peatuge murul pikniku pidamiseks.
 5. Nautige loodust: Tartut ümbritseb kaunis loodus, sealhulgas maaliline Emajõgi, mis läbib linna. Jalutage või sõitke rattaga jõe ääres või rentige kanuu või süst ja avastage jõe paljusid lisajõgesid. Neile, kellele meeldib matkata, on kohustuslik koht Soomaa rahvuspark, kus saab matkata laudteedel läbi rabade ja soode ning jälgida linde ja metsloomi.
 6. Külastage Tartu Kunstimuuseumi: selles muuseumis on Eesti kunsti kogu 18. sajandist tänapäevani. See sisaldab mõne riigi silmapaistvama kunstniku teoseid, samuti mitmesuguseid ajutisi näitusi.

 7. Külastage Tartu Linnamuuseumi: see muuseum on pühendatud Tartu ajaloole ja selle elanikele ning sisaldab erinevaid interaktiivseid eksponaate, mis jutustavad linna lugu selle algusaegadest tänapäevani.

 8. Külastage Tartu Teaduskeskust AHHAA: see interaktiivne teaduskeskus on mõeldud igas vanuses külastajatele ning on suurepärane võimalus lõbusalt ja kaasahaaravalt teaduse ja tehnoloogiaga tutvumiseks. Keskuses on mitmesuguseid praktilisi eksponaate ja eksperimente.

 9. Külastage Raadi mõisa: Tartu äärelinnas asuv kaunis mõisahoone on ehe näide 18. sajandi Eesti arhitektuurist. Mõisahoone on ümbritsetud kauni pargiga ja on avatud külastajatele, kes saavad majas ringkäigu teha ja selle ajalugu tundma õppida.

 10. Külastage Tartu vaatetorni: see muljetavaldav torn pakub panoraamvaateid Tartule ja ümbritsevale maastikule. Torn asub linna botaanikaaias ja on suvekuudel külastajatele avatud.

 11. Külastage Tartu turgu: Tartu turg on suurepärane koht, kus proovida kohalikku toitu, osta värskeid tooteid ja suveniire ning saada aimu kohalikust kultuurist. Turg on avatud iga päev ja seal võib leida erinevaid müüjaid, kes müüvad kõike alates värsketest puu- ja köögiviljadest kuni käsitööna valmistatud käsitöö ja suveniirideni.

 12. Nautige ööelu: Tartu on tuntud oma elava üliõpilaskonna ja õitsva ööelu poolest. Tartus toimub pärast pimedat alati midagi trendikatest baaridest ja klubidest elava muusika paikade ja komöödiaklubideni. Või avastage hoopis Tartu söögikohad.

Mida teha Tartus? Tartu on külastamiseks suurepärane linn, mis pakub erinevaid tegevusi ja vaatamisväärsusi, olenemata sellest, kas olete huvitatud ajaloost, kultuurist või soovite lihtsalt nautida loodust. Oma võluva vanalinna, ajaloolise ülikooli ja kauni loodusega leidub Tartus igaühele midagi.

Loe ka mida teha Tallinnas?

0
  0
  Sinu korv
  Su ostukorv on tühiTagasi poodi