Leedu vaatamisväärsused

Leedu vaatamisväärsused, mida vaadata Leedus ja mida Baltikumi suurimal riigil on Sulle pakkuda. Kui Sa ei ole veel  Leetu puhkama sattunud, siis Leedu on väga sõbralik riik, millel on väga palju pakkuda. Järgnev blogi postitus jutustab Sulle mõnest väga vingest kohast Leedus, mida kindlasti tasub külastada. Soovitame võtta ette mitmepäevane ringreis Leetu.

leedu vaatamisväärsused

Gediminase torn

Nagu ka eelneval pildil näha, on Gediminase torn Leedu üks sümboleid. Olles ainus säilinud osa Vilniuse ülemisest kindlusest. Gediminase torn restaureeriti 1930. aastal. Tornist avaneb ilus panoraam Leedu pealinnale Vilniusele. 

leedu vaatamisväärsused

Ristimägi

Leedu keeles “Kryžių kalnas” on Šiauliai lähedal asuv mägi, kuhu on sadade aastate jooksul palverändurid toonud riste. 1993. aastal külastas Ristimäge paavst ka Johannes Paulus II. Pole selgelt teada, kes Ristimäe kunagi rajanud on. Külastajate arv suurenes tunduvalt, kui paavst Johannes Paulus II sinna isiklikult risti paigaldas. 

Arvatakse, et Ristimäel on ristide kogus üle 200 000. Seal leiab aset väga palju erinevaid palverännakuid ning tegu on ka väga populaarse kohaga. 

leedu vaatamisväärsused

Palanga

Koht, kus on palju eestlasi kindlasti käinud. Palanga asub Läänemere kaldal ning on üks populaarsemaid Leedu kuurortlinnasid. Liivarand on koguni 18 km pikk ning päikesepaisteliste päevade arv on seal Leedu üks suuremaid.

Samuti peetakse Palnga randa üheks maailma TOP 20 parimaks rannaks ning sellel on ka kindel põhjus. Kogu rand on ülimalt puhas ning liiv on kuldne ja mõnus. Lisaks on seal pidevalt soe (talvel muidugi ei ole 🙂 ) ning sama kehtib ka vee kohta. Ilmad on üldiselt rahulikud ning meeleolu loovad mõnusad männipuud otse ranna ääres. 

leedu vaatamisväärsused

Nida liivaluited

Kuidas jõuda Nida poolsaarele? Selleks tuleb sõita Klaipedasse ja sealt saab juba praamiga Nida poolsaarele. Nida poolsaar on kitsas merreulatuv poolsaar, kus kõrgematelt kohtadelt näeb mõlemal pool asuvat merd. See on liivadüünide pärusmaa, kus näeb luiteid ning kogu atmosfäär meenutab nagu oleks sattunud kõrbe. 

Lõpetuseks

Avasta Leedu vaatamisväärsuseid enda moodi. Loodame, et lugesite ka meie postitust Läti kohta. Leedus on avastada palju rohkem kui ühte blogi postitusse saab lisada. Vaata ka lähemalt, milliseid pilte Leedust meie fotograafid teevad. Kui Sul tekkis soov meie blogi täiendada, siis võta meiega ühendust siit.

Kui lisad pilte oma Instagrammi, siis kasuta meie #oleneestifotograaf ja #eestifotograafid. Nende seast valime välja pildid meie Instagrammi. Stay tuned! 😉

0
    0
    Sinu korv
    Su ostukorv on tühiTagasi poodi