Hey, mina jälle siin, teie kohalik fotoblogija. Toon teieni täna pisut juttu objektiividest. Nimelt mõtlesin, et hea teema mida arutada, oleks objektiivid. Just sellised objektiivid, mis oleks head portreefotograafidele. 

Aastate jooksul on enda käest läbi käinud ikka erinevaid objektiive erinevate projektide jaoks. Ise olen kindlaks jäänud ühte tüüpi objektiividele, nimelt Fix objektiivid. Teate ju küll, need objektiivid, mille jaoks sa pead oma jalgu liigutama, et saada pilti kas lähemalt või kaugemalt. Nali naljaks, fix objektiivid on kindlasti minu suured lemmikud, kuid ega zoom objektiivid kehvemad pole. Ma lihtsalt pole oma varustusse kunagi ühtegi soetanud ja alati haaranud mõne fix järgi.

Teema juurde tagasi minnes, siis mis oleks need 3 objektiivi, mis võiks olla iga portreefotograafi arsenalis? Mina ütleks, et 35mm, 50mm ja 85mm. Jah, see on minu jaoks see klassikaline kuldne trio, kuigi ma tean, et ühe korraliku 200mm objektiiviga oleks eriti hea pildistada, siis pole sellist kunagi enda arsenali otseselt haaranud. 

Arutame siis läbi, miks just need 3 objektiivi on sellised, mis võiks olemas olla:

35mm on vist üks universaalsemaid objektiive, ta sobib nii portreede otstarbeks kui ka muude asjade pildistamiseks. Näiteks mina kasutan seda üsna tihti oma go to objektiivina kui on vaja kuhugi rändama minna, sest saan sellega pildistada nii loodust (kõik maastikufotograafid hoiavad praegu kahe käega peast kinni) kui ka võimalusel inimesi nii lähemalt kui kaugemalt. 

Next up 85mm. Parim objektiiv portreede jaoks. Seda väidet annab kindlasti vaielda, aga minule isiklikult meeldib portreesid pildistada 85mm objektiiviga. Tema focal length on piisavalt pikk, et tuua objekt taustast ilusti välja isegi siis, kui F stop on 2.5 juures. Portreesid pildistades loob 85mm sellise ilusa pehme tausta ümber objekti ja isegi kui pildistada inimest täis mõõdus, siis tausta ja objekti eraldatavus on ilusti näha ning taust ei jää pilti domineerima. See objektiiv on ideaalne kompanjon, kui sa pildistad kohas, kus pole sellist kaunist tausta, või taust on nii igav, et ei taha selles kohas inimesi pildistada. Sellisel juhul on 85mm just sulle! See kõlas korraliku müügiagendi lausena, kuid reaalsuses selle objektiiviga annab ka koleda tausta muuta kunstlikuks.

Viimaseks räägin 50mm objektiividest. Nifty fifty, the pancake lens, the budget lens – neid nimetusi on palju sellele pisikesele objektiivile. Seda põhjusega, 50mm on jällegi selline super hea objektiiv, kuigi mitte minu kõige lemmikum. Siiski on 50mm tegelikult hea objektiiv. Mina ütleks, et see objektiiv võiks olemas olla olukordades, kus sul pole nii palju ruumi taganemiseks kui tahaks, aga samas on vaja saada head tausta eraldatust. Boonuseks on ka see, et üldiselt on kõik 50mm objektiivid suht väikesed, seega on need ka kerged, mis teeb su kaamera natuke kergemaks ja äkki ei tekki kutsehaigust kaamera hoidmisest. Nii kaua kui ma olen tegelenud fotograafiaga, on 50mm olnud kõige algajasõbralikum objektiiv, mida soovitatakse tihti alustavatel fotograafidel osta. 50mm ongi selline, ta on odav, mugav ja piisavalt universaalne, et pildistada inimesi, tooteid ja kas või loodust.

Kokkuvõttes oleneb kõik fotograafi enda eelistusest ja vajadustest. Mina kirjutasin selle postituse purely oma kogemuste põhjal nende objektiividega. Kuigi ma rääkisin fix objektiividest, siis on ka zoom võimalusega objektiivid super hea valik, eriti kui saad ühe zoomi alla mahutada mitu fix objektiivi. Kui ma peaks nüüd valima millist objektiivi neist osta, siis portreede jaoks valiks kindlasti 85mm. Kuna ma olen nii otsustusvõimetu ja tahan teha erinevaid asju, siis ma arvan, et üldiselt kalduks 35mm poole.

Andke mulle teada, milline oleks see üks objektiiv mille te esimese valikuna ostaksite?  

0
    0
    Sinu korv
    Su ostukorv on tühiTagasi poodi