Vaatamisväärsused Saaremaal

Vaatamisväärsused Saaremaal pakub igale inimesele palju lahedat ja huvitavat tegevust. Juba praamilt maha tulles võlub Sind Muhu.  Muhus võid täitsa enda peo pealt sööta jaanalinde, uudistada vingeid kängurusid või sebrasid – seda kõike Eestis! Lisaks ootavad just Sind erinevad Saaremaa seiklusrajad, käsitöökojad, klassikalised vaatamisväärsused nagu Angla Tuulikumägi, Panga pank, Kaali kraater ja Kuressaare loss.

Vaatamisväärsused Saaremaal

Angla Tuulikumägi

Sind ootab Saaremaal ainsana oma ilme säilitanud tuulikumägi. Koguni viiest veskist neli on tüüpilised Saaremaa pukktuulikud, mis on ehitatud möödunud sajandi alguses. Hollanditüüpi veski on püstitatud 1927. a.
Tuulikumäel saad tutvuda ajalooliste põllutöömasinatega ning suvel saad tutvuda mitmete taluloomade ja -lindudega. Angla Tuulikumäel asub kohalikku rahvakultuuri tutvustav muuseum, kohvik, suveniiripood ja peosaal.

Panga pank

Panga pank asub Saaremaa põhjaranniku läänepoolsemas osas, lähedal asuva Panga küla juures. Panga ulatus on umbes 2,5 km ning see on kõrgeim Saaremaa ja Muhu põhjaranniku pankadest. Kõrgeim punkt on neeme loodetipust veidi lõuna pool. Mujal jaguneb pank suisa kaheks astanguks, millest teine jääb 13 m kõrgusest merre laskuvast järsakust sisemaa poole.

Kaali kraater

On meteoriidi langemisest ja sellele järgnenud plahvatusest tekkinud. Kaali kraatri vanus on väidetavalt 2400-2800 aastat.Tuntud hiidkraatrite hulgas on Kaali kraater kaheksandal kohal. Eesti haruldasim loodusmälestis on just Kaali kraater.

Kuressaare piiskopilinnus

Kuressaare piiskopilinnus (Arensburg) on ​​üks tähelepanuväärsemaid ja paremini säilinud kindlusi Eestis. See oli keskaegne Özeli piiskoppide asukoht ja selle ehitust jätkati 14.–19. sajandil.

Praegu asub lossis ajaloomuuseum, kus saab tutvuda Saaremaa ajalooga, külastada püsi- ja ajutisi näitusi, külastada erinevaid üritusi lastele ja täiskasvanutele. Kindluse vallikraavi ümbruses on maaliline lõbustuspark koos mänguväljakuga.

Vaatamisväärsused Saaremaal

Lõpetuseks

Igaüks avastab Saaremaad enda moodi. Kogu Saaremaa ilu ei ole võimalik ühte postitusse lisada, mine õue ja veel parem vaatamisväärsuseid Saaremaal avastama! Vaata ka lähemalt, milliseid pilte Saaremaalt meie fotograafid teevad. Kui Sul tekkis soov meie blogi täiendada, siis võta meiega ühendust siit.

Kui lisad pilte oma Instagrammi, siis kasuta meie #oleneestifotograaf ja #eestifotograafid. Nende seast valime välja pildid meie Instagrammi. Stay tuned! 😉

0
    0
    Sinu korv
    Su ostukorv on tühiTagasi poodi