Mida teha Tallinnas?

Tallinn ei ole mitte ainult Eesti pealinn, vaid ka linn, mis on täis võlu, ilu ja ajalugu. Tallinnal on nii palju pakkuda, alates vapustavast arhitektuurist kuni maagiliste muinasjutuliste tänavateni. Et anda sulle hoogu oma Tallinna reisile, oleme koostanud nimekirja asjadest, mida Eesti pealinnas teha. Tere tulemast Tallinnasse!

Eesti suurima linnana on Tallinn ühtlasi ka kõige kiiremini muutuv: arendatakse tänavaid, renoveeritakse vanu ning ehitatakse uusi maju, kerkivad kaubandus- ja meelelahutuskeskused, muutuvad muuseumid ja teatrid.

mida teha tallinnas

Mida avastada Eesti pealinnas?

Tallinnas on avastamist mitmeks päevaks. Avasta Tallinnas mitmekesine kultuurielu ning kontrastiderohke atmosfäär ja väikesed vahemaad meelitavad Tallinnasse igal aastal palju turiste. Tallinn on linn neile, kes on huvitatud Eesti ajaloost, kunstist ja kultuurist. Selle vanalinn on üks Põhja-Euroopa kõige paremini säilinud keskaegseid linnakeskusi ning siin on palju muuseume ja galeriisid, mida külastada, kuid eelkõige pakub Tallinn suurepärast ööelu.

Tallinn on ajaloost ja kultuurist läbiimbunud linn, kuid Tallinnas on palju muudki huvitavat kui muuseumid ja ajaloolised hooned. Kui peatute vanalinna lähedal, võtke jook ühes paljudest väikestest pubidest või katusebaaridest, mis asuvad linna ümbruses. Või pidage piknik linna serval asuvas Kadrioru pargis. Mine saartele hüppama või tee põnev praamisõit, et uurida Eesti saari. Tehke pikk jalutuskäik läbi Eesti iseloomulike kasemetsade või nautige ratsutamist, kui tunnete end seiklushimulisena.

mida teha tallinnas

Näiteks võta ette jalutuskäis keskaegses Tallinna vanalinnas, Kadriorus, Nõmmel või Kalamajas. Või hoopis külasta Rotermanni kvartalit, vaata Tallinna loomaaeda või botaanikaaeda. Samuti on Tallinnal pakkuda muuseume, restorane, võta ette külastuskäik teatrisse. Külasta tipptasemel jõuluturgu või veeda rannapuhkust – võimalusi on uskumatult palju! Vaata ka milliseid pilte on Eesti Fotograafid Tallinnas teinud meie Instagramist.

mida teha tallinnas

Mida vaadata Kadriorus?

Kadriorg on Eesti ainus barokkloss koos pargiansambliga. Kolm pikka sajandit on lisanud Kadriorule erinevaid kihte ning sellest on kujunenud kultuuripark, kus saab külastada kokku seitset muuseumi, nende hulgas on ka kunsti- ja kirjandusmuuseume ning lastemuuseum. 

Vaatamisväärsus omaette on Kadrioru tänavad, kus kõrvuti paiknevad uhked villad ja suvemõisad, funkehitised ja lossialeviku aegsed lihtsad puumajakesed. Kadriorg on ideaalne paik jalutamiseks ja rattaga sõitmiseks. Kadrioru rahulikus olustikus pakuvad meelelahutust ja kõhutäit erinevad pargikohvikud ja -restoranid.

Kalamaja

Tallinna vanalinnaga külgnev, linna üks vanim asum, milleks on Kalamaja. Kalamaja on kõige innovatiivsemate  trendide looja. Kalamaja on väike ja roheline, justkui väikelinn suurlinnas. 

Kalamaja on populaarne vanalinna linnaosa. Siit saab enamikku peamisi vaatamisväärsusi jalgsi või trammiga – koos Kalamaja nostalgiliste puulaevadega teeb see Kalamajast suurepärase koha Tallinnas. Suvel on see ka elav piirkond, kui inimesed kohtuvad oma lemmikkohvikute terrassidel ja naudivad mereäärset atmosfääri.

Tema eripäraks on hästisäilinud puitmajad, nende hulgas majatüüp, mis kannab Tallinna maja nime. Kalamajas asuvad ka linna tehnoloogilisemalt uuenduslikumad vaatamisväärsused. Palju teist on kuulnud Telliskivi Loomelinnakust, kuhu on kokku koondunud Eesti disaini paremik, fotokunstikeskus Fotografiska ning põnevad söögikohad, pubid ja baarid. Kalamajas toimub palju sündmusi Polegi ime, et Kalamajast on saanud linna kohaliku elu keskpunkt. Kalamajast on ka paljud Eesti Fotograafid pilte teinud.

Kalamajas asub kokku suisa viis sadamat: Patareisadam, Kalasadam, Lennusadam, Noblessneri sadam ja Miinisadam. Kalamaja territooriumile jäävad Kalamaja kalmistupark, Kalaranna fort, Patarei vangla ja Tallinna Kalju baptistikoguduse kirik.

2009. aastal rajati asumisse Telliskivi Loomelinnak, mis kujutab endast loomemajandusliku ettevõtluse keskust.

Lisaks Tallinnale on ka väljaspool pealinna palju teha ja vaadata. Nendest räägime Teile juba järgmistes blogi postitustes.

Teie Eesti Fotograafide Kogukond!

0
    0
    Sinu korv
    Su ostukorv on tühiTagasi poodi