Lõuna Eesti vaatamisväärsused

Lõuna Eesti vaatamisväärsused on tuntud oma kauni looduse ja erinevate vaadete poolest. Millised on need kõige erilisemad ja ilusamad Lõuna Eesti vaatamisväärsused Põlva-, Valga- ja Võrumaal, kus peaks igaljuhul ära käima? Lõuna-Eesti maastikul on palju kauneid ja ainulaadseid vaatamisväärsusi. On tuhandeid erinevaid vaateid, mida saate oma reisi ajal näha. Lõuna-Eesti parimate vaatamisväärsuste hulka kuuluvad iidsed lossid ja vabaõhumuuseumid, vapustav loodus, ajaloolised metsad ja järved, ajaloolised ehitised ja paljud teised olulised vaatamisväärsused.

lõuna eesti vaatamisväärsused

Põhjast lõunasse ongi umbes kolm tundi. Aga Lõuna-Eestisse minek polegi niivõrd pikk rännak, kuid see on seiklus.

Lõuna Eesti hulka kuulub Valgamaa, Võrumaa ja Põlvamaa maastike kõrval  ka Tartumaa, Viljandimaa ning tubli tükk Jõgevamaad, mis kõik omakorda jagunevad pisemateks maadeks – Soomaaks või Setomaaks, Vooremaaks või Haanjaks jne. Igaüks võib Lõuna-Eestit enda jaoks määratleda, kuid see polegi lõpuks nii tähtis. Kõige tähtsam on see, et me räägime piirkonnast, kus leidub veel põnevaid maastikke ja liigirikkaid elupaiku. 

lõuna eesti vaatamisväärsused

1. Tartu linn

Linn, kust leiad kõige rohkem tudengeid Eestis. Tartust  leiavad kõik midagi meelepärast: tegevusi jagub väiksematele, noortele, paaridele, peredele kui ka päris vanematele. Eesti suuruselt teises linnas jagub avastamist mitmeteks päevadeks. Võta hotell, Airbnb või muu ööbimine ja avasta linna.

Aga mida avastada selles mõnusa õhkkonnaga ülikoolilinnas? Kõnni mööda vanalinna, kust leiad suudlevate tudengite purskkaevu, külasta restorane, kõnni Emajõe ääres või hoopis kiika Eesti Rahva Muuseumi. Muuseumist leiad kogu Eesti ajalugu puudutavad teemad. 

Tartumaa vaatamisväärsuse külastuseks varu küllaga aega, kuna vaatamist ning uurimist sealt leidub.

2. Meenikunno raba

Eesti on  tuntud oma kauni looduse poolest ning viimasel ajal püüavad pilke hoopis meie rabad. Enim külastatud raba Eestis on Meenikunno raba, mis asub Põlvamaal.

Meenikunno raba matkarada on 5.8 kilomeetri pikkune ja see kulgeb mööda metsarada ning laudteed keset vesist raba. Rabast leiad mitmeid infotahvleid, mis tutvustavad kohalikku elustikku. 

3. Suur Munamägi

Kes siis pole kuulnud Suurest Munamäest. Suur Munamägi on Eesti kõige kõrgem tipp. Merepinnast ulatub tipp 318 meetrini, mille otsast leiab veel omakorda vaatetorni, mis annab juurde veel 29 meetrit. Kui eestlaste käest välismaal küsida, kui kõrge on Teie kõrgeim mägi, siis iga eestlane vastab uhkusega täpselt 318 meetrit. 

Suure Munamäe vaatamisväärsuse tipust avanevad panoraamvaated lõpmatule loodusele, üksikutele talumajadele ning kogu ümbrusele, mida vaadates mõtled isekeskis, kas Eestimaa on tõesti nii ilus või. Munamäe tipust leiab ka restorani, kus saab mõnusalt keha kinnitada hea ja paremaga. 

lõuna eesti vaatamisväärsused

Lõpetuseks

Igaüks avastab Lõuna Eestit enda moodi. Kogu Lõuna Eesti ilu ei ole võimalik ühte postitusse lisada, mine õue ja veel parem Lõuna Eesti vaatamisväärsusi avastama! Vaata ka lähemalt, milliseid pilte Lõuna Eestist meie fotograafid teevad. Kui Sul tekkis soov meie blogi täiendada, siis võta meiega ühendust siit.

0
    0
    Sinu korv
    Su ostukorv on tühiTagasi poodi